Chip Tuning

Chip Tuning işlemi motor kontrol ünitesinden aracın orijinal çalışma prensipleri okunarak gerekli güncellemeler-düzenlemeler yaptıktan sonra tekrar aracın motor kontrol ünitesine yazdırılması ile gerçekleşen işlemdir.

Motorlu taşıt üreticileri, araçları dünyanın her köşesinde kullanılabilir olarak üretmektedir. Misal; Arabistan’da çalışacak araç ile Kuzey Rusya’da çalışacak araç aynı standartlara indirgenerek üretilir. Yakıt enjeksiyon miktarı, emisyon ölçüm değerleri, turbo basıncı, atmosfer basıncı, çalışma şartları gibi birçok standartlar düşük seviyelere çekilmiştir. Bu duruma ek olarak satış stratejisi önemli yer kaplamaktadır. Bu duruma örnek; X firmasının belirli bir modelinin 75hp/90hp/105hp’lik 3 seçenegi bulunmaktadır. Fakat aracın donanımsal özellikleri incelendiğinde en ufak bir fark gözlemleyemiyoruz. Anlıyoruz ki değişiklik sadece motor kontrol ünitesinde (ecu) söz konusudur. Kısaca 105hp’lik motor beynini 75hp’lik araca adapte etselerdi araç 105hp olacaktı. Bizler yapılandırmaları (remaps) bu değerler ve şartlar göz önünde bulundurarak yapmaktayız.

Chip Tuning Hizmetleri Ankara

Bizler, araçların çalışma durumlarına göre düzenlemeler yaparak sizlere otomobiller için %20 performansı artacağını öngörüyoruz. Performans amaçlı yapılan yazılımsal müdahaleler ile kimi araçlarda %40 beygir, %30 tork artışı genel olarak ortalama %30 artış gömlemlemekteyiz.

Yazılımsal müdahale ile aracın güç değişikliği kontrol açısından farkedilir bir durum değildir aracınızın garantisi bozulmaz. Profesyonel çalışan ve ne yaptığını bilen firmalardan yardım almanız yararınıza olacaktır. Zira yapılacak işlem beyin ameliyatı gibi hassasiyetle yaklaşılması gereken bir konudur.

Chip Tuning Sisteminin Avantajı

Kullandığımız özel chip tuning uygulaması (yazılımı) araçların motorlarında güç artışını sağlamaktadır. Ayrıca araçların yakıt yönünden tasarruf etmesini de sağlayarak daha az yakıt ile daha fazla yol gidilmesini sağlamaktadır. Bu tür chip tuning yazılımları hakkında araca ve motora zarar verdiğine dair bazı yorumlar yapılıyor olsa da firmamızın alanında uzman olan ustalarının yaptığı hiçbir araçta herhangi bir zarar tespit edilmemiştir. Yani bu işte önemli olan şey, bu sistemi uygulayan kişilerin işinin ehli olan kişiler olmasıdır. Best Egzoz‘da bu yöndeki çalışmaları ile tanınmaktadır.

Best Egzoz‘da yapılan uygulamalar firmamız garantisi altında olup aracınızın herhangi bir zarar görmeyeceğinin garantisini de vermekteyiz. Chip Tuning Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için Ankara Best Egzoz Chip Tuning Çözüm Merkezi‘ne ulaşabilirsiniz.