Çalışma Saatlerimiz
  • Monday 08:00 - 20:00
  • Tuesday 08:00 - 20:00
  • Wednesday 08:00 - 20:00
  • Thursday 08:00 - 20:00
  • Friday 08:00 - 20:00
  • Saturday 08:00 - 20:00
  • Sunday Kapalı

EGR Arıza Çözümleri

EGR Yazılım ile Çözüm egzoz emisyon standartları olarak bilinmektedir. Best Egzoz olarak EGR çözümleriyle ilgili tüm konular hakkında gerekli hizmetleri sunmaktayız. EGR kullanılan kalitesiz mazot kullanımı sonucunda zamanla tıkanabilmektedir, tıkanıklığın belirli bir seviyeye ulaşması durumunda aracın göstergesine bakıldığında araç motor arıza ikazı vermektedir.

EGR’nin kullanımında ateşleme odası veya bujilerinizde oluşacak kurumlaşmalar aracınızın rahat ateşleme yapamamasını sağlayacak, dolayısı ile eksik ateşleme, ateşleyememe durumları ortaya çıkacatır. Dolayısı ile ateşlenerek yanamayan yakıt tekrar EGR sisteminde yakıt odasına gönderilecek ve karbonlaşmış çamur niteliğindeki yakıt ateşleme sisteminize (bu sadece buji değil, tüm ateşleme sistemi, yanma odası, bobinlerin arızalanması) gibi bir çok arızayı rahatlıkla beraberinde getirecektir. Her ne kadar doğayı ve havayı korumak için bu tip sistemler yapılsada tam gazları ayırt edemediği için araç sahiplerine çok yüksek maliyetler doğurmakta, aracın tam olarak gücünü kullanmasını engelleyebilmektedir.

Bu sorunların yaşanması durumunda dünya genelinde ve ülkemizde EGR İptali, EGR Yazılım ile Çözüm şeklinde bir çözüm yoluna gidilmektedir. Bu EGR sistemlerinin (mekanik egr parçası sökülmeden) aracınızın yazılımları üzerinden devre dışı bırakılması anlamına gelip birçok araçta devre dışı bırakılmaktadır. EGR çözümü uygulandığında aracın herhangi bir zarar görmesi beklenmemekte olup aracın egzoz emisyon standartları düşmektedir.

EGR Çözümleri Temizliği Ankara
EGR Çözümleri Her Araca Yapılabilir mi?

Genellikle araç sürücüleri EGR işlemine sıcak bakmaktadır. Ancak biz her araçta EGR işlemine onay vermemekteyiz. Çünkü EGR her araçta aynı etkilerin görülmesi ile sonuçlanan bir etkinlik değildir. Bazı araçlarda EGR ile aracın çekişinin artması, aracın daha az yakıt yakması beklenmektedir. Ancak tüm araçlarda böyle olmadığından EGR Yazılım ile Çözüm işlemine onay vermemekteyiz. Bu nedenle kullanıcıların yaşadıkları sorun önerilerine uygun olarak hizmet vermekteyiz. Eğer bu konuda bir işlem yapmayı düşünüyorsanız bizden bilgi alabilirsiniz.